English
Avalehele | Infopäring | Sisukaart
My status

maillist.png
slice12.png
Kust saite informatsiooni meie reiside kohta?
Kuulsin tuttavalt

Olen korduvklient

Eesti Ekspressi reisikalendrist

Postimehest

Päevalehest

SL Õhtulehest

Internetist otsides

Sattusin juhuslikult reisibüroosse


slice14.png

KÕRBERETK EGIPTUSES

 

07.-14.04.2012.

Paljud, olles Sharm el Sheikis puhkamas käinud, on veendunud, et kõrb ongi selline nagu Siinai poolsaarelt seda näha on. Tühi, kaljune - ühesõnaga igav liiv ja tühi väli. Reaalsus ei saa sellest aga kaugemal ollagi. Läänekõrb, osake suurest Saharast, on tõeline imedemaa, kus kord näeb silmapiirini ulatuvaid tohutuid liivaluiteid, siis jälle looduse vormitud imetabaseid lumivalgeid skulptuure või süsimusti mägesid. Siis satub ette tillukesi palmisalusid, oaase... Vanu kõrbeliivadesse mattunud templeid ning hüljatud külasid, kus kõik on säilinud nii, nagu see sadu aastaid tagasi oli. Luidete vahel ringi jalutades võib kogematasel kombel koperdada muumiate otsa ning õhtul on ülimalt mõnus selle kõige peale hubases ja romantilises kõrbelaagris tagasi mõelda, kui pea kohal säravad miljonid tähed, lõkketuli praksub ning kõrvus heliseb araabia rütmikas laul. Hoopis selline on kõrb - ning see on elamus kogu eluks!

Reisi kõrghetked:

  • D¾iibiretk läbi uskumatult eriilmelise läänekõrbe: kristallkõrb, must kõrb, valge kõrb, Sahara liivaluited ja tihedad palmisalud...
  • Elu eksootilises, romantilises, üksildases ja salapärases kõrbelaagris
  • Vana kõrbelinna tühjaksjäänud varemed
  • Kõrbeliivadesse mattunud muumiad
  • Palmisalude hallikas rohelus ning tõelised miraa¾id
  • Mõnus rannapuhkus Hurghadas

1. päev: Kogunemine Tallinna lennujaama infolaua juures kell 14.00. Viisade vormistamine. Lend Tallinn- Hurghada 16.20.-20.30. Saabudes majutus hotelli Hurghada kesklinnas.

 

 

 

2. päev:  H/s. Istume d¾iipidesse ja asume teele Egiptuse läänekõrbe poole. Mõnus piknikulõuna kõrbes. El Kharga oaas ja selle vaatamisväärsused: Dushi templi võimsad varemed ning Kharga muuseum. Õhtul püstitame laagri maalilises Oum Dabadibis. Õhtusöök kõrbes.

 

 

 

3. päev:  H/s. Täna hommikul külastame el Bagawati vana ja võrratut surnuaeda, mille haudu ja kabeleid kaunistavad suurepäraselt säilinud varakristlikud kunstiteosed. Seejärel sõidame endiselt d¾iipides ja läbi romantilise kõrbemaastiku edasi El Dakhlasse, Egiptuse kõige eraldatumasse ja kaugemasse kõrbeoaasi. Lõunasöök kõrbes, õhtusöök hotellis. Ööbimine hotellis El Dakhla oaasis.

 

 

 

4. päev:  H/s hotellis. Alustame tutvumist El Dakhla vaatamisväärsustega. Külastame Deir el Hagari mastaapset templit ning El Quasrit, mis kujutab endast absoluutselt hüljatud ning seejuures vapustavalt suurepärases korras säilinud keskaegset linnajagu, kust ei puudu tühjaksjäänud mo¹eed, elumajad, poed, poomiskoht, postkaardi moodi tänavad ning absoluutselt hämmastav atmosfäär.  Uudistame ka Muzawaka haudu, kus kesk kõrbeliiva ja kaljukoobastesse uuristatud haudu võib niisama jalutades paarituhandeaastastele muumiatele otsa koperdada. Lõpuks näeme ka Khentika mastaabat, veel ühte eriilmelist, Pepi I valitsusajast pärit Vana-Egiptuse matusemonumenti. Piknikulõuna kõrbes. Õhtuks suundume aga juba kõige eriilmelisemasse ja kaunimasse kõrbeossa - Valgesse kõrbesse. Jalutuskäik maalilise kõrbemaastiku taustal, kus ümberringi kerkivad taeva poole looduse vormitud kaunid kiiskavvalged skulptuurid: küll loomade, küll inimeste, küll veidrate taimede kujulised. Õhtusöök. Õhtul mõnus ja hubane laagriõhtu kesk kõrbe salapäraseid siluette, lõkkevalguse, maitsva toidu ja kohaliku muusikaga.

 

 

 

5. päev:  H/s. Hommikul imetleme veel maalilist Valget kõrbe ning edasi sõites liigume läbi pidevalt muutuva kõrbemaastiku. Näeme justkui säravatest ja küütlevatest kristallidest koosnevat Kristallikõrbe ja justnagu koormatäie söega üle valatud Musta kõrbe - mõlemad on absoluutselt uskumatud ning imelised  looduse fenomenid. Al Agabati kõrb. Lõunasöök. Õhtul jõuame kõige pisemasse, El Bahareyya oaasi. Majutus hotelli, õhtusöök.

 

 

 

6. päev:  H/s. Asume bussiga tagasiteele Hurghada poole. Teel mõned jalasirutuspeatused Egiptuse pealinnas Kairos, kuskülastame papüürusetöökoda ja parfüümikeskust. Õhtul jõuame Hurghadasse, majutus hotelli linna peatänaval. Õhtusöök hotellis.

 

 

 

7. päev:  H/s. Vaba päev puhkuseks. Soovijail võimalik lisatasu eest veeta päev Punasel merel koos snorgeldamisvarustuse ja -instruktoriga (hinna sees ka lõunasöök) või minna pooleteisetunnisele sõidule klaaspõhjaga paadiga, et avastada Punase mere veealust maailma. Õhtusöök. Ööbimine samas hotellis.

 

 

 

8.- 9. päev:  H/s. Päev veel puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks. Õhtul transfeer lennujaama. Lend Hurghada- Tallinn 21.30- 03.40. Saabumine koju.

 HIND:

Lisatasu ühese toa eest kogu reisi jooksul

 

HIND SISALDAB: Lennupileteid, lennujaamamakse, hommiku-, lõuna- ja õhtusööke nagu programmis toodud, 3 ööd  4* hotellis Hurghadas, 2 ööd 3* hotellides kõrbes, 2 ööd kõrbelaagrites koos kogu toitlustamise ja vajalike  vahenditega. Transporti kohapeal bussi ja d¾iipidega, eestikeelse giid reisisaatja teenused kogu reisi vältel, kohalike kogenud giidide ning saatjate teenused eestikeelse tõlkega kogu reisi vältel.

 

HIND EI SISALDA: Kindlustusi, Egiptuse viisat, mis vormistatakse Tallinna lennujaamas, snorgeldamist Punasel merel (50 USD), ühese toa lisatasu kogu reisi vältel, jootraha kohalikele giididele ja saatjatele.

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.